נגישות
  • ניווט בעזרת מקלדת
  • התאמה לעוורי צבעים (גווני שחור/לבן)
  • התאמה לכבדי ראיה (צבעוניות הפוכה)
  • פונט נגיש
  • AAA
  • ביטול הנגישות (תצוגה רגילה)
  • נוסף לסל קניות:

מחיצות לתאי שירותים ומקלחות – פרטיות מלאה במקומות ציבוריים

בין אם מדובר בבית ספר, מתנ"ס או כל מקום ציבורי, מחיצות לשירותים, כמו גם למקלחות (אם יש כאלו) הן הכרחיות. במנל מציעים לכם את המחיצות של מיטב החברות המובילות בתחום זה. כדי להשלים את התמונה ניתן גם להוסיף לוקרים וספסלים מתאימים ולקבל פתרון שלם למלתחות שבבית העסק שלכם, ולתת לאורחים שלכם אפשרות לחוויה נעימה שתיצור רושם טוב על העסק בדיוק במקום בו רוב המתקנים הציבוריים והעסקים "נופלים".

 

מדע שלם בתוך מחיצה חלקית

המחיצות המיועדות להפרדה לשירותים ולמקלחות משמשות בתי עסק מסוגים שונים. בקניונים, במתנ"סים, בבתי הספר ובגנים, בחדרי הכושר ובמקומות ציבוריים רבים אפשר למצוא אותן. מחיצות הכרחיות למקומות אלו והן נדרשות על מנת להציע את הפרטיות המתבקשת.

אך האם תהיתם פעם על המורכבות של יצירת והתאמת המחיצות? מצד אחד רוצים לייצר מרחב פרטי מוגן ובטוח עבור המשתמשים, מצד שני יש צורך באוורור מקסימלי, וביצירת מרווח מספיק כדי להתערב במקרי חירום.

בנוסף, המחיצות אמנם נשענות על הרצפה, התקרה והקירות, אך הן לא מכסות את כל הגובה ולכן חייבת להיות תמיכה עילית ותחתית חזקה מספיק. החומרים חייבים להיות עמידים במיוחד, יש להקטין ספיגת ריחות, ולייצר תאים קלים לניקיון ותחזוקה. מאחורי כל הדרישות האלו נמצא לא מעט ידע המבוסס על מחקרים ועבודה הנדסית מקיפה והתוצר הסופי הוא מחיצות הפרדה לתאי שירותים.  

 

מראה מכובד עוזר לשמירה על ניקיון ותחזוקה

כמובן שפונקציונליות חשובה אך היא לא חזות הכל. ואם כבר דיברנו על חזות, מראה מכובד של מקום, בין אם זו כיתה, אולם קולנוע, או פארק, גורם לאורחים ומשתמשים בו לשמור עליו קצת יותר, לכבד, ולהימנע מוונדליזם.

זו כשלעצמה סיבה טובה לשמור על שירותים ציבוריים נעימים למראה ומתוחזקים היטב. לתאי השירותים ומחיצות ההפרדה יש תפקיד בשמירה על מראה מכובד.

את המחיצות משלבים לצד אלמנטים אחרים בחדרי השירותים והמקלחות שיחד מביאים איתם נוחות רבה.

המחיצות עצמן מגיעות בעיצובים ובמידות שונות כך שניתן בעזרתן גם ליצור מראה נהדר ואסתטי מאד למקום. הן חזקות, עמידות ושומרות על הסגנון העיצובי שלהן לאורך זמן. מחיצות טרספה של חברות מומחות הן הפתרון לכל מי שאיכות חשובה לו וגם מראה נהדר.

וכך בעצם משיגים אפקט כפול, גם מייצרים בזכות מחיצות הטרספה (חומר פופולרי מאד בתחומי התעשייה והייצור, נקרא גם HPL או פורמייקה עבה) חלל עמיד ששומר על מראה מכובד לאורך זמן ומקל על התחזוקה והניקיון, וגם גורמים למשתמשים עצמם לשמור טוב יותר על המקום בזכות האווירה המעוצבת והמכובדת שנוצרת במקום.

 

איך לבחור מחיצות שיתאימו לחדר השירותים

כדי למצוא את המחיצות המתאימות ביותר כהפרדה לחדרי השירותים יש לבדוק מספר פרמטרים. ראשית, המידות שלהן. את המחיצות לשירותים, כאמור, אפשר למצוא כיום במידות שונות ואפשר גם להזמין אותן בהתאמה אישית, על פי צרכי המקום. חשוב מאד שהמחיצות תתאמנה במידה באופן מושלם על מנת לשמש כחציצה מלאה בשירותים או במלתחות.

יש להקפיד ולהיעזר במומחים בשלב התאמת גובה המחיצות, גם מבחינת המרווח מהרצפה וגם המרווח מהתקרה, יש להתחשב גם בשיקולי חוזק ויציבות, גם בבטיחות וגם בפרטיות וחווית השימוש בתא השירותים או המקלחת, ולכן יש להיעזר בבעלי מקצוע מתאימים היודעים לקחת בחשבון את כל הפרמטרים.

בנוסף, עליהן להיות חזקות ועמידות. יש לבדוק היטב מאילו חומרים עשויות המחיצות כדי להבטיח למרחב עצמו פתרון שיחזיק מעמד לאורך שנים. כזה שלא נשבר בקלות ויכול להתמודד גם עם תנאי הלחות, האופייניים למקומות כאלה. בנוסף, יש לקחת בחשבון גם את הסגנון שלהן.

 

העיצוב המרכזי של החדר

בחדרי שירותים או מקלחות ציבוריות בו יש מספר רב של תאים המחיצות ההפרדה לתאי השירותים הופכות למעשה לאלמנט עיצובי. לטוב או לרע הן האובייקט הבולט ביותר בחלל המתפרס לרוחב ולגובה רוב החלל.

אך העובדה שהמחיצות לתאי השירותים לרוב בולטות מאד לעין היא לא בהכרח רעה לעיצוב החדר. עליהן להיות אסתטיות ויפות, כך שיצרו מראה נכון בחדר השירותים או במלתחות, וכיום אפשר למצוא מגוון של אפשרויות עיצוב שיתאימו לרוח הכללית של העסק או המתקן וגם ייצרו אווירה נעימה ומזמינה בחדיר השירותים והמלתחות. חשוב שלא לשכוח גם את המראה ואת הסגנון שלהן כדי ליהנות מעיצוב יפה לעין.

 

מחיצות במחיר משתלם

טווח המחירים של המחיצות המשמשות כהפרדה לשירותים הוא רחב. העלות נקבעת על ידי בית העסק, המציע אותן והיא נקבעת בהתאם לפרמטרים שונים. כמו: מידת המחיצה הנדרשת, החומר שממנו היא עשויה, האלמנטים השונים שהיא כוללת ועוד. ככל שהמחיצה איכותיות יותר, המחיר יהיה גבוה יותר. לרוב ניתן להשיג מחיצות במחיר נוח ומשתלם, מחיר הוגן שמתאים לכל כיס. הדבר רלוונטי למסגרות המעוניינות לרכוש כמות רבה מאד מהן וליהנות גם מאיכות וגם ממחיר מתאים. כך או כך, תשמחו וודאי לגלות שבמנל תוכלו למצוא את המחיצות הטובות ביותר בשוק כיום ומבלי שתצטרכו לשבור תכנית חיסכון.

 

צרו לכם חלל מזמין גם בחדרי השירותים והמקלחות

בשורה התחתונה חשוב להבין שחדרי השירותים והמקלחות ומחיצות ההפרדה בשירותים ובמקלחות בפרט מאפשרים לכם לייצר חלל מזמין, שמשלב את ההתאמה למקום, עם מראה מכובד, פונקציונליות גבוהה ותכונות של עמידות וקלות ניקיון שיעזרו לכם לשמור על המראה לאורך זמן.

התייעצו עם המומחים של מנל וצרו לכם את חדרי השירותים המתאימים לכם >> צור קשר מנל