נגישות
  • ניווט בעזרת מקלדת
  • התאמה לעוורי צבעים (גווני שחור/לבן)
  • התאמה לכבדי ראיה (צבעוניות הפוכה)
  • פונט נגיש
  • AAA
  • ביטול הנגישות (תצוגה רגילה)
  • נוסף לסל קניות:

על חיישנים וקידום הבריאות העולמית

10/06/2024

בעקבות משברי בריאות עולמיים, מתקנים ציבוריים הוכנסו לאור הזרקורים, מאותגרים לספק סביבות לא רק נקיות אלא נלחמות באופן פעיל בהתפשטות פתוגנים. הדבר הוביל לעלייה בביקוש לאביזרי היגיינה "חכמים" מתקדמים היכולים להציע פתרונות יעילים כמו קו המוצרים של מנל, הכולל מתקני סבון אוטומטי פחים המופעלים על ידי חיישן ואביזרים נוספים המדגימים את המעבר של התעשייה לפתרונות שלא רק מקדמים היגיינה אלא גם מקלים על נוחות השימוש ויעילות התחזוקה. מוצרים אלה נועדו לעמוד בדרישות התברואה הגבוהות של מתקנים ציבוריים תוך הבטחה למיקסום סביבה נטולת חיידקים.

מנל, עם מגוון מוצרי ההיגיינה המקיף שלה, עומדת בחזית התנועה הזו, ומציעה פתרונות חדשניים הנותנים מענה לצרכים המתפתחים של בריאות הציבור.


טרנדיים שימושיים לבתי שימוש ציבוריים 2024

20/03/2024

שירותים ציבוריים, מלתחות וחדרי רחצה מקבלים עם הזמן יותר ויותר מקום והערכה בקרב המעצבים ומשתמשי הקצה. העין הביקורתית בשנת 2024 מחפשת מעבר לפונקציונליות נטו גם מצוינות עיצובית. זו מתבטאת בדרך כלל בשימוש באביזרי היגיינה מתקדמים.


עיצוב חדרי הלבשה בגישה הוליסטית

17/03/2024

בעולם של היום, שבו תשומת לב לפרטים והחתירה למצוינות בעיצוב ובפונקציונליות הם חשיבות עליונה, חדר ההלבשה המודרני עומד כעדות לחדשנות ולתכנון מתחשב. מדריך מקיף זה מתעמק ביסודות של יצירת חלל שהוא לא רק פרקטי אלא גם אסתטי, תוך התמקדות בלוקרים עמידים, ניצול שטח יעיל ושילוב אביזרי היגיינה חכמים.

 


המאבק בוונדליזם נגד הלוקרים בעיצומו

22/02/2024

תופעות של וונדליזם הן תופעות מרגיזות במיוחד. ברור לכולנו שאותו אדם שהשחית או הרס את הלוקר בחדר הכושר, בבית הספר או בקניון לא היה נוהג כך בארון ביתו. עם זאת, למרות שתופעות של וונדליזם בלוקרים היו וכנראה ימשיכו להיות, יש מה לעשות בנדון.

 


תאי שירותים או גלריה לאומנות, מה קרה לחדרי השירותים?

19/02/2024

אנחנו חושבים על תאי שירותים ציבוריים כמקום פונקציונלי, לפעמים מעורר חשש, הכרחי, אבל האם חשבתם פעם על תאי שרותים ציבוריים כאומנות? מבט שונה על הפינה הנסתרת של מבנים ציבוריים.


כל הדרכים מובילות למנל

29/01/2024

גם אם עוד לא שמעתם עלינו, אנחנו בטוחים שנתקלתם במוצרים שלנו, שפרוסים במבני ציבור, מרכזי קניות ובתי עסק בכל רחבי הארץ. נעים להכיר – אנחנו מנל, וכבר יותר מ-60 שנה שאנחנו פעילים בישראל, למען ישראל ולמען רווחת האנשים במרחבים הציבוריים. כל הדרכים מובילות למנל.


שימוש חכם בצבעים בעיצוב תאי שירותים

28/01/2024

עיצוב תאי שירותים מתחיל בעיצוב החלל, החלוקה, הצבת המתקנים השונים, ממשיך אל בחירת סוגי המתקנים: מתקני ייבוש ידיים, מתקנים לנייר טואלט ועוד. רק בסוף מגיעים לבחירת הצבע.

אך האם בחירת הצבע היא באמת פרט זניח ששווה לחכות איתו לסוף התהליך או שיש משמעות עמוקה יותר אם דלתות השירותים ומחיצות השירותים יגיעו בצבע ירוק או כחול?

במאמר הבא נראה איך ניתן לבחור את עיצוב חדרי השירותים במקומות ציבוריים בצורה חכמה.


החשיבות של התקנת תאי שירותים לילדים בגנים ובכיתות

25/12/2023

במקומות ציבוריים ובעיקר במוסדות חינוכיים, קיומם של תאי שירותים מותאמים, נגישים ומזמינים משפיע  רבות על תחושת הביטחון שילדים חשים במקום, ולכן גם באופן ישיר על הרצון שלהם להגיע. כשמדובר בבית הספר – ברור מדוע הדבר כה חשוב. תאי שירותים לילדים – כל מה שצריך לדעת.


עיצוב חדר מלתחות בחדרי כושר

24/12/2023

אחד המקומות שבהם חברים ומצטרפים חדשים לחדרי כושר לא מוכנים להתפשר בו הוא המלתחות וחדרי ההלבשה. לכן, עיצוב מלתחות ודאגה לחדרי הלבשה נעימים הוא יותר מ"כוונה טובה". זו למעשה השקעה עסקית נבונה!

 


איפה למקם מתקן לנייר טואלט?

18/10/2023

מתקן לנייר טואלט הוא בדיוק האביזר הקטן שלכאורה נותן שירות מינורי, אך עם זאת, משדרג את החוויה של המשתמש ומשפר את התנאים ההיגייניים. אך כדי שהוא ימלא את התפקיד הזה, המתקן לנייר טואלט חייב להיות ממוקם כהלכה. נגיש, לא מפריע, בלי לדרוש מהמשתמש יכולות אקרובטיות או כישורי בלשות. איך עושים את זה? הכל במאמר הבא – איפה למקם מתקן לנייר טואלט.


איך לקשט לוקרים? 9 דרכים יצירתיות במיוחד לנגיעה אישית בתא האחסון

15/10/2023

לוקר הוא למעשה 'אי' קטן של פרטיות. אם הלוקר שלכם הוא קבוע, למשל בבית הספר, בחדר הכושר או במשרד, יכול להיות מעט משעמם לחזור מדי יום אל אותו לוקר גנרי. בדיוק בגלל זה במנל ריכזו עבורכם 9 דרכים יצירתיות לקשט את הלוקר שלכם ולתת לו את הטאץ' העיצובי שבדיוק חסר לו.

 


איך לבחור מטהר אוויר? המדריך של מנל

28/09/2023

מריחים את זה? זה ריח נפלא של מאמר על מטהרי אוויר.

כל חברה או גוף שמעמיד לרשות מבקריו שירותים או מקלחות ציבוריים רוצה שהשהות במתקנים הללו תהיה נעימה ושריחות לא נעימים לא יפריעו לשימוש בהם. בדיוק בגלל זה הומצא פתרון הקסם-

מטהר אוויר- מתקן המופעל על סוללה ייעודית, המוצמד ישירות אל הקיר או משטח אחר ומפיץ ריח נעים בחלל.

 


איך בוחרים מראה לאמבטיה? המדריך של 'מנל'

27/09/2023

צחצוח שיניים, גילוח, איפור, שטיפת פנים או סתם להסתכל על עצמנו ולשאול "מראה מראה שעל הקיר מי הכי יפה בעיר?"- למראה באמבטיה יש לא מעט שימושים בחדר הרחצה והשירותים. בבחירת מראה לאמבטיה אנחנו רוצים לבחור במראה איכותית, בטיחותית ועמידה שתשרת אותנו זמן רב קדימה. איך עושים את זה?

 


כיצד מחיצות הפרדה בתאי שירותים משפיעות על חוויית הלקוח?

23/08/2023


בחירת מחיצות הפרדה לשירותים במקום עבודה- המדריך המלא

20/08/2023

כשאנשים ניגשים לשירותים ציבוריים בקניון, באוניברסיטה, במועדוני כושר, בבריכות ציבוריות או במשרד  בעבודה, אחת הציפיות הכי חשובות שלהם מלבד היגיינה ברמה גבוה, היא לקבל פרטיות. הדרך להבטיח פרטיות היא באמצעות מחיצות הפרדה לשירותים.

 


איך מייצרים לוקרים? המומחים של מנל מסבירים את התהליך

27/07/2023

מארונות בצורה של קוביות קטנות בבתי ספר, בחדרי כושר או במקומות עבודה ועד עיצובים גדולים יותר למקומות ציבוריים או מסחריים, הלוקרים מספקים מקום מאובטח ופרטי לחפצים האישיים שלכם. כולנו מכירים אותם. אבל האם תהיתם איך פעם איך לוקרים מיוצרים? מאיזה חומרים? מה ממש חשוב שיתבצע בתהליך הייצור ואסור בשום פנים ואופן לדלג עליו? ואיפה בכלל מייצרים לוקרים? אז לקחנו את המשימה והחלטנו לספר לכם על תהליך ייצור הלוקרים.


10 עובדות חשובות על היגיינה

23/07/2023


טיפוח הרגלי היגיינה בריאים בקרב ילדים: התחלה נכונה להמשך חיים בריאים

21/06/2023

מאחורי רעיון הניקיון וההיגיינה נמצאת חשיבות שהיא מעבר לתכונות פיזיות או בריאותיות בלבד, היגיינה גם תורמת לנפש בריאה, לתחושה טובה ולאושר מה שמוביל לחיים שמחים ופרודוקטיביים יותר. לכן, טיפוח הרגלי היגיינה בילדים היא פעולה חשובה מאד.

 


האבולוציה של הלוקרים: מפונקציונלי לאופנתי

14/06/2023

בנוף העירוני של ימינו, שבו "רגיל" הוא עלבון, כל חלל ציבורי הוא "מרחב פרמיום" הארונית הצנועה שפעם שימשה אך ורק כדי לשים בה דברים היא היום "יחידת אחסון" שהיא גם אלמנט עיצובי המשתלב עם האמירה העיצובית בחלל ובמבנה בכלל. בדומה לפח האשפה הצנוע, שעבר מהפך מכאב עיניים הכרחי לאלמנט עיצובי, גם הלוקרים עברו כברת דרך.


כמה תאי שירותים מחויבים במבנה ציבורי - מידע שימושי על בתי השימוש הציבוריים

22/05/2023

אם נדמה לכם שההחלטה על כמות תאי שירותים במבנים ציבוריים היא רנדומלית או שרירותית, דעו שלא כך הדבר. זו החלטה מבוססת תקן המחויב על פי חוק. מה מגדיר התקן ומה נשאר בגדר החלטת בעל העסק? התשובות במאמר שלפניכם.


לוקרים לבית הספר

15/05/2023

"אני זוכר אותה בדרך לגימנסיה, עם הילקוט ועם תלבושת אחידה..."

מאז השיר האייקוני בביצוע אריק איינשטיין עברו כמה שנים טובות, הילקוט עדיין איתנו אבל הוא הרבה פחות כבד. איך זה? כי היום כמעט לכל תלמיד בחטיבה או ביסודי, יש לוקר פרטי. כך שרוב הזמן הכבודה נשארת שם.

זה WIN WIN  לכולם- גם לגב של התלמיד וגם מייתר את התרוץ הטוען כי התלמיד שכח את ספריו בבית. לוקרים לבית הספר היום זה טריוויאלי כמעט כמו סרטון על חתולים בטיק טוק.


מאמר פח לגמרי ברצינות

25/04/2023

פחים אוטומטיים מתאימים להגדרות שונות, כגון בתים, משרדים, מקומות ציבוריים כמו קניונים, שדות תעופה ובתי חולים ומוסדות שונים. בבתים ובמשרדים, ניתן להשתמש בהם לפינוי פסולת כללית, חומרי מחזור ופסולת מזון.

במקומות ציבוריים, הם אידיאליים עבור אזורים עתירי תנועה בהם מספר אנשים משתמשים באותה מיכל פסולת לעתים קרובות.


היגיינה אישית

16/04/2023

היום, יותר מאשר בכל עידן אחר, קל כל כך לשמור על היגיינה. כל כך קל שזה נתפס כמובן מאליו. כל כך מובן מאליו, שעד מגפת הקורונה, הספקנו לשכוח קצת את החשיבות של היגיינה אישית והיגיינה סביבתית. מגפת הקורונה עשתה לנו צלצול השכמה ושעור בהתעוררות.


מייבש ידיים VS מתקן לנייר ידיים

27/03/2023

היום נכניס לזירה שני אלמנטים סופר קריטיים בכל חדר שירותים מוסדי, ציבורי וגם פרטי. מייבש הידיים החשמלי ומתקן נייר לידיים הידוע בכינויו- צץ רץ.


הלוקר שומר החפצים שלנו, אבל מי שומר על השומר

13/03/2023


המוצרים של מנל מעצבים לכם את החלל

23/02/2023

עיצוב חדרי אמבטיה הוא היבט חשוב בכל בית או מבנה, שכן מדובר בחלל המשמש את כולם, כולל אורחים במקרים רבים, ויכול להיות בעל השפעה משמעותית על האסתטיקה והפונקציונליות הכללית של הנכס שלכם.

חדר אמבטיה מעוצב צריך להיות גם יפה ולא פחות חשוב פרקטי, לספק מרחב נוח ויעיל להיגיינה אישית ולהירגעות.


עיצוב חדרי אמבטיה

14/02/2023

אחד מחדרי הבית היותר שימושיים הוא חדר הרחצה, ולהבדיל ממרפסת שאולי כדאי שתהיה בכל בית אבל ללא הכרח קיומי, חדרי רחצה הם לא שאלה בכלל. מעבר לפונקציונליות של חדרי הרחצה בכל הקשור בשמירה על היגיינה ועל בריאות יושבי הבית, זהו חדר שכדאי להשקיע בו אקסטרה מייל של מחשבה ברמת העיצוב ומוצרי ההיגיינה על מנת לקבל חוויה מושלמת ולא פחות חשוב- פונקציונלית. 


לוקרים – לא רק בבית הספר וחדר הכושר

25/01/2023

לוקרים הם תאי אחסון קטנים המשמשים בדרך כלל במקומות ציבוריים כמו בתי ספר, משרדים, שדות תעופה, חדרי כושר וספא. בשנים האחרונות ניתן למצוא לוקרים לאחסון גם במרכזי קניות תיירותיים על מנת לאפשר לקונים לאחסן את הרכישות שלהם ולהמשיך להסתובב בנוחות בעיר.


האבולוציה של מייבשי הידיים

17/01/2023

פעם לפני שנים רבות מאוד, טרום עידן הקרח, עם תחילתה של האנושות כפי שאנו מכירים אותה כיום, כשההומו-ספיאנס והנאנדרטליים עוד הלכו מכות על טריטוריות עם אבנים ומקלות, הדיון על אופן ייבוש הידיים, אתם בטח מנחשים, עדיין היה עקר. סביר מאוד להניח שאחרי שטיפה טובה בשלולית המרכזית, הם היו מתנגבים עם הרוח. מאז, לשמחתנו הבלתי מבוטלת, עברו כמה שנים טובות והאנושות הבינה דבר או שניים על היגיינה, שטיפת ידיים, מייבש ידיים ותרומתו האדירה לאנושות. 


כמה מילים על חוש הריח ומטהרי אויר

21/12/2022

חוש הריח הוא למעשה היכולת להבחין בכימיקלים נדיפים באוויר. החוש קיים בקרב בעלי חיים שחיים מעל המים, ובמים בקרב בעלי חיים החיים בתוך המים. בעלי חוליות חשים בריח באפיתל הרחה המצוי באף, ומעבדים אותו במערכת ההרחה. אנחנו, בני האדם, זכינו באף ובמערכת תאים קולטי ריח משובחת המחוברת למערכת חוש הטעם. שני חושים אלו מחוברים עצבית, בניגוד לשאר החושים, בלתי ניתנים לנטרול. כמו כן לריח ישנו חיבור מיסטי עם מערכת הזיכרון שלנו והוא יודע לזרוק אותנו ולעורר בנו חוויות ישנות ומודחקות. לטוב ולרע. בקיצור, לריח ישנה חשיבות מכרעת לאווירה הכללית. אם הרמתם אירוע והכל בו יהיה מושלם חוץ מהריח, אתם בבעיה. לא בכדי מטהרי אויר למיניהם יחד עם נרות ריחניים הם אביזר חובה בכל חלל העשוי לסבול מריח רע.


טיפים לשמירה על היגיינה – פעולות קטנות השפעה גדולה

13/12/2022

שמירה על היגיינה היא כלי מרכזי במאבק בהתפשטות מחלות ובשמירה על הבריאות האישית והציבורית. המאמץ לשמירה על היגיינה הוא מאמץ משותף המצריך מודעות, משמעת עצמית מינימלית בשילוב עם האמצעים והציוד הדרושים. ריכזנו לכם טיפים שימושיים לשמירה על היגיינה החל מהפחים לשירותים, דרך המתקן לנייר טואלט ועד הרגלים קטנים שכל אחד יכול ליישם בעצמו.

 


מתקנים לנייר טואלט

24/11/2022

העולם נחלק לשניים, מבחינתנו לפחות, ברגע המצאת נייר הטואלט. החיים לפני והחיים אחרי. היום זה כל כך מובן מאליו וטריוויאלי שאנו לא עוצרים אפילו לחשוב על זה. אבל נסו לדמיין את העולם טרום המצאת נייר הטואלט, תמונות קשות. אנחנו רק נזכיר שיש מיליוני אנשים בהודו שיעלבו אם תושיטו להם את יד שמאל. במאמר הבא נעשה כבוד לנייר הטואלט על כל מתקניו ואביזריו- מתקן לנייר טואלט, מתקן לנייר ידיים וידידים.


מאחזים לשירותי נכים

13/11/2022

לבעלי מוגבלויות בישראל הזכות לנגישות למקומות ציבוריים. זכות זו מעוגנת בתיקון לחוק התכנון והבניה החל מיום ה-1 באפריל 1972. על פי חוק זה חייב כל מבנה ציבורי שנבנה בישראל לכלול אמצעים שיאפשרו גישה לבעלי מוגבלויות. כלומר הנגשה של תאי שירותים לנכים איננה נתונה לשיקול דעתו האישי של בעל עסק ומחויבת בהתקנת מספר אלמנטים אשר עומדים בתקינה. החל מהגבהה לאסלה עם תפסנים או בלי ולחילופין כיסא מתקפל או כל אסלה ייעודית מותאמת ומותקנת בגובה הנקבע בחוק, דרך כיורים מותאמים ועד אביזרים שונים הכוללים מאחזי יד לנכים מסוגים שונים בהם נתמקד במאמר זה.


מתקן לנייר ידיים

27/10/2022

לפעמים צריך לדעת להעריך בחיים גם את הדברים הפשוטים, ולראות את הגאונות גם במוצרים שכבר כל כך התרגלנו לראות ולהשתמש בהם עד שהם נהיו כמעט "שקופים" מבחינתנו. מתי אנחנו שמים לב אליהם? רק כשהם חסרים, ורק אז אנחנו מבינים כמה בעצם השימוש בהם חשוב. דוגמה למוצר כזה היא מתקן לנייר לניגוב ידיים. כן נו, זה שאנחנו משתמשים בו באוטומט, אבל מתרגזים אם הוא לא שם ואנחנו צריכים לצאת מהשירותים בידיים רטובות.


לוקרים טרספה – חוזק, עמידות ויופי

23/10/2022

לוקרים הם רהיטים שבדרך כלל נעשה בהם שימוש אינטנסיבי על ידי קבוצה גדולה של אנשים, לעיתים קרובות הם מחליפים ידיים לעיתים תכופות, הם נמצאים בסביבה "עוינת" ובדרך כלל הבעלים הזמני של הלוקר ממהר מידי בשביל באמת לחשוב על לשמור על הציוד. לכן חשוב שהחומר שהלוקרים עשויים ממנו יהיה עמיד, חזק, עם יכולת התמודדות עם תנאי הסביבה, וכל זאת – בלי להתפשר על היופי. הכירו את הפתרון: לוקרים טרספה.

 


מייבש ידיים – חלק בלתי נפרד מההיגיינה בשירותים ציבוריים

25/09/2022

נכנסתם לשירותים ציבוריים, נתתם ניקוד על עיצוב, קונספט, אווירה, עשיתם סלפי עם מונומנטים יוצאי דופן ושאר אקססוריז, נכנסתם לתא השירותים, יצאתם. שטפתם ידיים בברז אוטומטי ועכשיו אתם תוהים ומשתהים... מה עושים עכשיו? איפה המגבונים, המגבות, הנייר ניגוב, מייבש הידיים... הוא בטוח פה איפה שהוא. אחרי שהשקיעו בנמר שחור בגודל טבעי בכניסה לשירותים, איך יתכן שדבר כל כך בסיסי כמו מתקן לייבוש ידיים חסר פה?! לא ייתכן. מייבש ידיים לשירותים הוא מתקן חובה בכל חדר שירותים המציע את שירותיו לציבור הרחב בין אם מדובר בשירותים ציבוריים בתחנת דלק או מלון חמישה כוכבים.

 


פחים לשירותים – חלק חשוב בחוויית הנוחות

14/09/2022

אתם שואלים את עצמכם- מה כבר אפשר לכתוב על פחים? מה כבר יש לספר לכם על פחים לשירותים שלא ידעתם? איפה נפתיע אתכם? פח לשירותים. מה הסיפור?  אז תתפלאו. יש לנו הרבה מה להגיד על פחים. וגם לחדש לכם. הנחת העבודה הבסיסית כשמדברים על פחים היא שהפחים לבית של היום הם לא הפחים של פעם. קחו למשל את פח השירותים- אחרי שעיצבתם את חדר הרחצה במיטב האלמנטים והאביזרים, לא ייתכן שתפספסו את הפח. הפרטים הקטנים... אתם יודעים מה אומרים. בכל מקרה, זה לא שאפשר לוותר על הפח ולפיכך עדיף שיהיה פח משובח.

 


סבוניות או לא להיות – פריט ההיגיינה הבסיסי בכל שירותים

24/08/2022

אנחנו אולי לא חושבים על זה יותר מידי ביום יום, אבל היגיינה במקומות ציבוריים היא חלק מאד חשוב מהתפיסה של אנשים מהמקום. במיוחד בתקופה שאחרי הקורונה, בה לאנשים יש מודעות גדולה יותר לנושא, חשוב לדאוג לאפשרויות היגיינה עבור אורחי מקומות ציבוריים.

כמו שלמדנו כולנו, היגיינה מתחילה במים וסבון, ואת הסבון צריך להנגיש כך שיהיה נוח לכולם, יישאר נקי, יהיה מספיק ממנו והוא יהיה נעים לשימוש. את זה עושים עם סבונייה כמובן. סבונייה לסבון נוזלי או סבונייה לסבון מוצק, סבונייה שקופה או סבונייה בעיצוב מודרני – העיקר שיהיה בה סבון.


תאי שרותי לנכים – לא רק בגלל החוק

14/08/20222

החוק מחייב אותנו להקצות תאי שירותים מיוחדים לנכים במקומות ציבוריים. אך החוק הוא ממש לא הסיבה היחידה לעשות זאת. תאי שירותים לנכים הם בגודל שונה ומכילים אבזור מיוחד בלעדיו חלק מבעלי המוגבלויות לא יוכלו להשתמש בשירותים.

מה צריך להיות בתאי שירותים לנכים? במה הם שונים מתאי שירותים רגילים? הכל במאמר הבא.

 


שירותים לילדים – מקפידים על הפרטים הקטנים

17/07/2022

"ילדים" הוא מושג רחב, וכשמדברים על שירותים לילדים צריך להתייחס להבדלים העצומים בדרישות של קטנטנים בגילאי 2-3 שרק לא מזמן נגמלו מהחיתול, לעומת ילדים בגילאי 4-12 שכבר משתמשים בשירותים באופן עצמאי לחלוטין ועד "ילדים" בגילאי 13 ומעלה שלכל דבר ועניין לא שונים מאיתנו המבוגרים בשימוש בשירותים.

היועצים של מנל עושים לכם סדר.


לוקרים HPL – חומר המשלב איכות, נוחות ועיצוב

10/07/2022

טרספה, או בשמו המסחרי HPL הוא חומר ההופך לפופולרי ונפוץ מאד בתעשייה עבור מגוון מוצרים, ביניהם מחיצות פנימיות שונות, דלתות ארונות ואף לוקרים. לוקרים HPL הם פתרון מושלם מבחינות רבות, החל מהעיצוב ועד נוחות התחזוקה עבור לוקרים למקומות ציבוריים ומוסדות לימוד.

 


באיזה גודל צריך לבנות את תאי השירותים הציבוריים? קודם כל יש לעמוד בתקן!

15/06/2022

בבחירת גודל תאי השירותים הציבוריים בחללים שונים ישנם שיקולים רבים, אך חשוב לזכור, שבין כל השיקולים האלה ישנו גם חוק ותקן שחייבים לעמוד בו. הכל על השיקולים לבחירת גודל והתקינה הקיימת במאמר הבא.

 


לוקרים למלתחות מאפשרים למבקרים שלכם להרגיש נוחות וביטחון – איך בוחרים את הלוקר הנכון?

07/06/2022

עבור אנשים רבים מלתחות ציבוריות עלולות לייצר אי נוחות גדולה.

בין אם מדובר בחוף הים, בחדר כושר, בבית הספר או במתחם חוגים – חשוב לגרום לאורחים להרגיש בטוחים ובנוח ככל הניתן. אחת הדרכים לעשות את זה היא לספק להם מרחב פרטי ומוגן לחפצים שלהם – לוקרים למלתחות. איך בוחרים את הלוקרים המתאימים?


למי יש צורך בכיסא רחצה מתקפל?
למי יש צורך בכיסא רחצה מתקפל?

06/08/2018

אנשים שהם מוגבלים במידה זו או אחרת ללא קשר לגילם, זקוקים לאבזור ומכשור ייחודי שיקל עליהם ביום יום. אחת הפעולות שבה הם נתקלים בקשיים רבים, היא הפעולה הבסיסית של רחצה. כדי להקל עליהם גם פיזית וגם נפשית יוצרו לאחרונה כמה מוצרים חדשניים ההופכים את פעולת הרחצה לאפשרית בנוחות יחסית גם ללא עזרה של מבוגר או מטפל, האפשרות להתרחץ באופן עצמאי מקנה עצמאות ומגביר את תחושת הביטחון העצמי לכל אחד מהמוגבלים או המבוגרים הנמצאים בקבוצת סיכון .

 


תקן חדרי שירותים בבתי ספר
תקן חדרי שירותים בבתי ספר

לוקרים לבתי ספר הם צורך בסיסי של כל תלמיד בכל שכבת גיל. לאחר מחקרים רבים ומעמיקים גיבשה חברת מנל את עיצובם ונראותם של הלוקרים המתאימים ביותר עבור התלמידים. הלוקרים שלנו מיוצרים בגדלים שונים והם עשויים מחומרי גלם עמידים ואיכותיים במיוחד.


מחיצות
מחיצות לתאי שירותים ומקלחות – פרטיות מלאה במקומות ציבוריים

אחד המדדים ליוקרה ורמת השירות של מקום ציבורי, במיוחד כזה המכיל כמות רבה של אנשים בכל רגע נתון – הוא רמת השירותים במקום. רמה זו מוכתבת גם מהתחזוקה השוטפת, ניקיון, והימצאות הציוד הדרוש, וגם מהאופן בו מתקני השירותים נבנו ונשמרו. למחיצות בתאי השירותים והמקלחת יש תפקיד מרכזי בכך.


לוקרים לחדרי כושר מנל
לוקרים לחדרי כושר

הם נמצאים בחדרי הכושר ומספקים מענה מצוין לרבים, המשתמשים בו. הלוקרים למלתחות של מנל מהווים פתרון מושלם לכל מי שמגיע לחדר הכושר, מחפש ארון פרטי שבו יוכל לאפסן את הציוד שלו וליהנות מביטחון מלא שהוא נמצא "בידיים טובות". מדוע צריך לוקרים לחדרי כושר? כיצד מוצאים את המתאים ומה חשוב לדעת עליהם? על כך ועוד, במאמר הבא. 


אביזרים לשירותים
אביזרים לשירותים

בכל שירותים ציבוריים, בין אם בבתי הספר, בגנים, בקניונים או בתחנות האוטובוס הגדולות, אפשר למצוא מגוון של מתקנים ואביזרים שונים, העומדים לרשותם של המשתמשים בהם. אביזרים לשירותים, כמו אלה המוצעים על ידי חברת מנל, מותאמים באופן מלא אל המרחב עצמו ומיוצרים מחומרי גלם באיכות גבוהה, המאפשרים ליהנות מהם לאורך שנים. הנה סקירה קצרה של האביזרים, שהם ללא ספק, בגדר חובה בכל חדרי השירותים:


מייבש שיער
מייבש שיער

לצד האביזרים השונים, אותם אפשר למצוא בשירותים ציבוריים רבים, ישנם גם מתקנים מיוחדים לייבוש שיער. מייבש שיער, כמו מייבש לידיים, הינו פתרון נהדר לכל אחד או אחת, הוא נגיש וידידותי למשתמש. הוא מגיע במידות ובעיצובים שונים ואיננו מצריך יכולות מיוחדות או פעולה מאומצת מדי. הנה סקירה על כמה ממייבשי השיער, אותם ניתן לשלב במלתחות חדרי הכושר, מלתחות הצמודות לבריכות או בשירותים ציבוריים:


כסא רחצה מתקפל
כסא רחצה מתקפל

כסא רחצה מתקפל, כמו זה המוצע על ידי חברת מנל, מספק מענה לנכים ולסובלים ממוגבלויות שונות. הכיסא מותאם נקודתית אל המקום עצמו ומאפשר למשתמשים בו ליהנות מפתרון ברמה גבוהה. כיסא זה, וכפי שניתן להסיק משמו, מציע גמישות מרבית, שכן ניתן לשאת אותו ממקום למקום ולהשתמש בו בבית, בבית המלון ובכל חדר רחצה שאיננו מונגש ואיננו מתאים לנכים או לסובלים ממוגבלות כלשהי.


לוקרים וספסלים לחדרי הלבשה
לוקרים וספסלים לחדרי הלבשה

את הלוקרים ואת ספסלי הישיבה אפשר למצוא כיום בחדרי הלבשה רבים, בין אם של מועדון הספורט שבו מתאמנים, בתי הספר, בתי מלון וגם בקרב גופים שונים, המציעים לעובדיהם חדר כושר ובריכת שחייה פרטית. לוקרים וספסלים לחדרי הלבשה, כמו אלה של מנל, מציעים מענה נקודתי, המותאם אל הצרכים הקיימים ובעיקר אל המרחב שבהם הם מותקנים.


מפוחים תעשייתיים - מה ולמה?
מפוחים תעשייתיים - מה ולמה?

מפוח הוא מכשירמכונה מכנית המורכבת מלהבים שתפקידם הוא להייץ את זרימת האוויר דרך ונטורי, שזה הקטנה בצינור או מעבר שגורמת ללחץ אויר לעלות.
המפוח הוא מערכת של לחץ אויר, האחרי להזרים את האוויר דרך הצנרת המיועדת ואחרית ואוורור במבנה.
במבנים גדולים משתמשים במפוחים "הלוך וחזור".


חמשת הטרנדים החמים בשיפוץ חדרי אמבטיה לשנת 2017
חמשת הטרנדים החמים בשיפוץ חדרי אמבטיה לשנת 2017

בימינו ישנה מודעות רבה לחשיבות העיצוב של המרחבים השונים בבתים, הן מבחינה פרקטית והן מבחינה אסתטית. מרחב שזוכה לתשומת לב רבה במיוחד הוא חדר הרחצה, וכדאי להכיר את 5 הטרנדים החמים בשיפוץ חדרי אמבטיה לשנת 2017.