נגישות
  • ניווט בעזרת מקלדת
  • התאמה לעוורי צבעים (גווני שחור/לבן)
  • התאמה לכבדי ראיה (צבעוניות הפוכה)
  • פונט נגיש
  • AAA
  • ביטול הנגישות (תצוגה רגילה)
  • נוסף לסל קניות:

מאחזים לשירותי נכים

לבעלי מוגבלויות בישראל הזכות לנגישות למקומות ציבוריים. זכות זו מעוגנת בתיקון לחוק התכנון והבניה החל מיום ה-1 באפריל 1972. על פי חוק זה חייב כל מבנה ציבורי שנבנה בישראל לכלול אמצעים שיאפשרו גישה לבעלי מוגבלויות. כלומר הנגשה של תאי שירותים לנכים איננה נתונה לשיקול דעתו האישי של בעל עסק ומחויבת בהתקנת מספר אלמנטים אשר עומדים בתקינה. החל מהגבהה לאסלה עם תפסנים או בלי ולחילופין כיסא מתקפל או כל אסלה ייעודית מותאמת ומותקנת בגובה הנקבע בחוק, דרך כיורים מותאמים ועד אביזרים שונים הכוללים מאחזי יד לנכים מסוגים שונים בהם נתמקד במאמר זה.

מהו מאחז נכים

אנשים המתמודדים עם נכות מסוימת מתקשים לבצע פעולות הנראות על פניו פשוטות ואלמנטריות. בין אם זו נכות הדורשת כיסא גלגלים, הליכון או כל מגבלה פיסית אחרת. פעולה פשוטה ויומיומית כמו להגיע לתא השירותים ולהתנהל בתוכו מצריכה מהם משאבים רבים. המעבר מכיסא הגלגלים למושב האסלה למשל יכולה להיות פעולה בלתי אפשרית ללא עזרים כמו מאחז יד לנכים מתרומם, הגבהה לאסלה עם תפסנים או מגוון מאחזים שונים כמו זרוע מתרוממת עם עמוד לרצפה. בעזרת מאחזי נכים אלו יכול המשתמש למשוך את עצמו במעבר מהכיסא למושב האסלה ולהיעזר בו במהלך שטיפת הידיים למשל. כיום סט נכים תקני כולל - מאחז מתרומם, מאחז זוויתי ומאחז ישר מכל צד של דלת הנכים. מאחזי הנכים מחולקים ל-2 קטגוריות:

  1. מאחזי נכים מצופים פלסטיק לבן מצופים בחומר אנטי בקטריאלי המונע העברת חיידקים. הפלסטיק בעל מרקם מחוספס המנוע החלקה בעת השימוש במאחזים.
  2. מאחזי נכים מנירוסטה איכותית. כידוע נירוסטה היא למעשה פלדת אל חלד בעלת תכונות עמידות גבוהות (במיוחד בחדרים רטובים) וככזו היא משמשת את התעשייה במגוון תחומים. מעבר לאיכויות שלה, בשל המראה המבריק והנקי שלה, הפכה הנירוסטה לאלמנט בולט בתחום העיצוב.

 

מאחזים שתוכלו למצוא במנל

מאחז נכים שני מישורים 2- מאחז בצורת ר' בעל זוית של 90 מעלות.

חומר גלם: נירוסטה,
קוטר צינור (מ"מ): 32
מידות (מ"מ): 700X600.

 

מאחז נכים ישר לדלת- מאחז המתחבר לדלת התא ומסייע בסגירתה.

חומר גלם: נירוסטה,
קוטר צינור (מ"מ): 32,
אורך צינור (מ"מ): 600, מרחק מהקיר (מ"מ):50.
קיים גם  גם ב400 מ"מ.

 

זרוע מתרוממת עם עמוד לרצפה- מתאימה לקירות גבס

חומר גלם: נירוסטה,
קוטר צינור (מ"מ): 32,
מידות (מ"מ): 800.

 

מאחז נכים מתרומם

חומר גלם: חיצוני - פלסטיק קשיח,
פנימי - מתכת,
צבע:לבן
אורך הזרוע (מ"מ): 830.

 

מאחז נכים ישר לקיר

חומר גלם: חיצוני - פלסטיק קשיח,
פנימי - מתכת
צבע: לבן
אורך הזרוע (מ"מ): 600.

 

מאחז נכים שני מישורים

חומר גלם: חיצוני - פלסטיק קשיח,
פנימי - מתכת,
צבע - לבן
מידות (מ"מ): 400X600.

 

שימו לב – אל תקחו לעצמכם מקום ל]רשות אישים או להנחות לגבי האם היותכם חלק ממקום ציבורי או אם יש או אין צורך בהתקנת שירותים לנכים כחוק. בדקו היטב את המוגדר בחוק. אתם מוזמנים גם להתייעץ עם המומחים של מנל כדי להבין בדיוק מה המקום שלכם צריך.

לסיכום

אנו נמצאים במקום טוב בכל הקשור למודעות והנגשה לנכים. אך תמיד אפשר לשאוף ליותר. עבור אדם נכה, מדרכה או מדרגה קטנה יכולים להיות הנקודה ממנה לא יוכל להמשיך ולהגיע ליעד. תא שירותים ללא מאחז נכים משול לאותה מדרגה או מכשול אשר ימנע מהאדם המתמודד עם נכות לקיים חיים שגרתיים ולבצע פעולה בסיסית כמו להגיע לשירותים ולהתפנות. מ.נ.ל כחברה מובילה בתחומה, מציבה סטנדרטים גבוהים בכל הקשור בחדרי שירותים ואבזורם במגזרים השונים. אנו מזמינים אתכם לייעוץ והכוונה על ידי מיטב אנשי המקצוע בתחום.