נגישות
  • ניווט בעזרת מקלדת
  • התאמה לעוורי צבעים (גווני שחור/לבן)
  • התאמה לכבדי ראיה (צבעוניות הפוכה)
  • פונט נגיש
  • AAA
  • ביטול הנגישות (תצוגה רגילה)
  • נוסף לסל קניות:

לוקרים למלתחות מאפשרים למבקרים שלכם להרגיש נוחות וביטחון – איך בוחרים את הלוקר הנכון?

עבור אנשים רבים מלתחות ציבוריות עלולות לייצר אי נוחות גדולה.

בין אם מדובר בחוף הים, בחדר כושר, בבית הספר או במתחם חוגים – חשוב לגרום לאורחים להרגיש בטוחים ובנוח ככל הניתן. אחת הדרכים לעשות את זה היא לספק להם מרחב פרטי ומוגן לחפצים שלהם – לוקרים למלתחות. איך בוחרים את הלוקרים המתאימים?

 

אין ספק שהדבר הכי חשוב בלוקרים למלתחות הוא עצם הקיום שלהם.

במלתחות ציבוריות, בין אם מדובר במקום פתוח לציבור או מועדון חברים אקסלוסיבי, חשוב שיהיו לוקרים לאורחים, עם אפשרות נעילה, שישמשו מרחב בטוח ומוגן וישרו ביטחון אצל האורחים שלנו.

אחרי שהחלטנו להציב את הלוקרים, ישנם מספר פרמטרים שיכולים להשפיע על בחירת הלוקרים עצמם כדי לאפשר לאורחים שלנו את החוויה הטובה ביותר.

ריכזנו עבורכם מספר פרמטרים בהם יש להתחשב בבחירת לוקרים למלתחות.

כדאי להקפיד להתחשב בהם לפני שאתם בוחרים.

תמיד ניתן גם להתייעץ עם המומחים של מנל, להציג להם את התמונה המלאה ולקבל את התמיכה הדרושה. אנחנו ממליצים תמיד על הדרך הזו, ואם תבואו מוכנים עם התשובות לשאלות שבמאמר הבא, תוכלו לקבל בדיוק את העזרה שאתם צריכים.

 

גודל ומיקום הלוקרים

גודל הלוקרים מושפע בראש ובראשונה מהחלל המוקדש להם. אם החלל הזה מצומצם, יש לשקול לבחור בלוקרים קטנים יותר, כדי לאפשר להכניס יותר לוקרים באותו החלל. במקרה הזה כדאי אולי לבחור בעמודת טריפל או עמודת קוורטר.

אופי השימוש בלוקרים גם הוא יכול להכתיב את הגודל הרצוי. למשל, בקאנטרי בו יש מגרשי טניס עמוסים או סקווש ואנשים רבים צריכים לאחסן בלוקר את המחבט חלק מהזמן – כדאי מאד שהלוקר יהיה גדול מספיק, ומצד שני, במקומות בהם ידוע כי השימוש העיקרי של הלוקר הוא עבור ארנק, טלפון, מפתחות ומגבת קטנה, אין סיבה להציב לוקרים גדולים.

מבחינת מיקום הלוקרים, יש בעיקר להקפיד שהגובה שלהם מתאים לאוכלוסיית היעד: בבית ספר יסודי, לא נמקם לוקרים שהתלמיד הממוצע לא מגיע אליהם.

 

שיטת ואיכות המנעול

בואו נודה על האמת, ברוב המקרים, המנעול של הלוקר אמור בעיקר לסמן שהלוקר תפוס, ולא ממש להגן מפני פריצות, מכיוון שהלוקרים נמצאים במקום ציבורי והומה ופעמים רבות גם מפוקחים על ידי המקום עצמו.

אך ישנם מקרים בהם הלוקרים נמצאים במקום יותר מרוחק וסמוי מן העין או נדרשים לשמור על ציוד רגיש יותר או לאורך זמן. למשל – לוקר באכסנייה, בו אנשים שומרים את הציוד לעיתים למשך יום שלם בו הם לא נמצאים, צריך לספק קצת יותר אמון וביטחון גבוהה יותר אצל המשתמשים.

אלמנט נוסף המשפיע על בחירת הנעילה הוא אופי הפעילות במקום. למשל, בבריכת שחייה, אין טעם לחלק מפתח פיזי ללוקר, כי אין לאורחים ממילא איפה לשים אותו כשהם במים, ועדיף להשתמש למשל במנעול מספרים.

נקודה אחרונה להתחשב בה בבחירת המנעול היא האם יש מי שאמון על חלוקת ואיסוף המפתחות והאם השימוש בלוקר כרוך בתשלום. לעיתים רוצים לייצר שיטה אוטונומית לשימוש בלוקרים ואז ניתן להתקין מנעול מטבעות, או אפילו לאפשר להביא מנעולי תלייה מהבית אם השימוש בלוקר הוא חופשי.

 

חומרים

אנחנו תמיד רוצים לוקרים עמידים שיהיו בשימוש לאורך זמן, אך עמידות גם היא תלויה במקום, באופי השימוש ובאופי המשתמשים. ישנם חומרים שיהיו אמנם עמידים מאד מבחינה פיזית מפני מכות, טריקות וכיוצא בזה, אך עשויים ממתכת העשויה להחליד בסביבה מסוימת.

לכן, חשוב ככל הניתן להתאים את החומר לאופי המקום, לאופי השימוש ולאופי הקהל שמיועד להשתמש בלוקרים.

 

עיצוב

אל תזלזלו בעיצוב. לא מדובר אל ורק בבחירת צבע או השתלבות עם הריצוף. מחקרים הראו שבמקומות בהם יש השקעה בעיצוב ובאיכות המתקן היו פחות מעשי ונדליזם והאורחים יותר הקפידו לשמור על המקום עד רמת השמירה על הניקיון. השקיעו בעיצוב, זו השקעה משתלמת.

 

תחזוקה

בהתאם לאופי השימוש, בחרו לוקרים שקל לנקות, לתחזק, להחליף ולחדש בבוא העת. זה מתחבר לסעיף הקודם, וליכולת שלכם להציג לאורחים שלכם מקום מתוחזק, יוקרתי ונקי.

 

לסיכום

ללוקרים במלתחות יש השפעה לא קטנה על החוויה שהאורחים שלכם עוברים.

הקפידו לבחור את הלוקרים המתאימים, כדי לתת את החוויה המושלמת.

המומחים שלנו במנל ישמחו לעזור לכם ולהציע לכם ממגוון הפתרונות הקיימים.