נגישות
  • ניווט בעזרת מקלדת
  • התאמה לעוורי צבעים (גווני שחור/לבן)
  • התאמה לכבדי ראיה (צבעוניות הפוכה)
  • פונט נגיש
  • AAA
  • ביטול הנגישות (תצוגה רגילה)
  • נוסף לסל קניות:

כמה מילים על חוש הריח ומטהרי אויר

חוש הריח הוא למעשה היכולת להבחין בכימיקלים נדיפים באוויר. החוש קיים בקרב בעלי חיים שחיים מעל המים, ובמים בקרב בעלי חיים החיים בתוך המים. בעלי חוליות חשים בריח באפיתל הרחה המצוי באף, ומעבדים אותו במערכת ההרחה. אנחנו, בני האדם, זכינו באף ובמערכת תאים קולטי ריח משובחת המחוברת למערכת חוש הטעם. שני חושים אלו מחוברים עצבית, בניגוד לשאר החושים, בלתי ניתנים לנטרול. כמו כן לריח ישנו חיבור מיסטי עם מערכת הזיכרון שלנו והוא יודע לזרוק אותנו ולעורר בנו חוויות ישנות ומודחקות. לטוב ולרע. בקיצור, לריח ישנה חשיבות מכרעת לאווירה הכללית. אם הרמתם אירוע והכל בו יהיה מושלם חוץ מהריח, אתם בבעיה. לא בכדי מטהרי אויר למיניהם יחד עם נרות ריחניים הם אביזר חובה בכל חלל העשוי לסבול מריח רע.

 

מטהרים את האוירה

בית פרטי, מסעדה, משרד, קליניקה, מבנה ציבורי, אף אחד מהמפורטים כאן אינו חף מריחות שונים ומשונים. בני האדם ובכלל אורגניזמים, לרוב יפיצו באופן טבעי ריחות שאינם שושנים. ריח זיעה חריף פחות או יותר, ניחוחות חדרי השירותים, מה לעשות, לצערנו עדיין לא שאנל. מטהרי אויר נולדו על מנת לתת מענה בדיוק לכך. הם מטהרים את האויר סביבנו. ישנם שני סוגים של מטהרי אויר. מטהר האויר מפיץ הריח. מטהר אויר זה מומלץ לחדרי שירותים מכל סוג שהוא, בית פרטי או שירותים ציבוריים ותפקידו להעניק לחלל ריח נעים יותר אחרי שימוש. מטהר האויר מסוג זה יכול להגיע במתקן שפריצר לריסוס עצמוני ועד למטהרי אויר אוטומטים הקבועים בקיר ואחת לכמה זמן מופעלים אוטומטית ומפיצים ריח נעים בחדר ללא מגע אדם.  

סוג נוסף של מטהר אויר מומלץ לחללים גדולים ומשרדים הוא המטהר אויר שממש כשמו כן הוא- מטהר את האויר סביבנו. זאת אומרת שמעבר לנטרול הריחות הוא גם מנקה את האויר מחלקיקים מזיקים שאנו נושמים, אבק, כימיקלים ורדיקאליים חופשיים, גזים נדיפים (כלי רכב, תנורי בישול, עישון) חיידקים ועוד.

תחשבו על זה

  • רובנו מבלים מעל 50% מזמננו בחלל פנימי סגור.
  • מחקרים של הארגון להגנת הסביבה (EPA) מראים כי האוויר שאנו נושמים בבית מזוהם פי 2 עד 5 מהאוויר שמחוץ לבית.
  • אוויר מזוהם הוא הגורם העיקרי למיגרנות, אסתמה, אלרגיות וחולשה כללית.

 

כך שכל רעיון טיהור האויר אינו מסתכם רק בנטרול ריחות לא נעימים בחדר השירותים שלנו או במשרד ובטח ובטח בתחנת דלק. למטהרי האויר תפקיד חשוב בשמירה על הבריאות הכללית שלנו גם בחללים גנריים שאינם שירותים. משרדים ממוזגים בהם האויר נמצא בסירקולציה תמידית, מבני ציבור הנותנים שרות למספר עצום של אנשים בתחלופה גבוהה. את הקטגוריה הזו ניתן לחלק לשתיים- חלקיקים מזהמי אוויר כמו אבק, אבקנים, עשן, עובש, קרדית האבק ועוד. ומזהמים בקטגוריית גזים נדיפים המגיעים מתהליכי בעירה שונים כמו תנורי בישול גז, עישון, פליטת גזים של כלי רכב ואף ריהוט ושימוש במוצרים כגון דבקים, מוצרי ניקיון, צבעים ועוד. כל אלו  גורמים לתחלואות שונות ואף כרוניות. אוויר מזוהם הוא הגורם העיקרי למיגרנות, אסתמה, אלרגיות וחולשה כללית.

 

איך לבחור מטהר אויר

התאימו את מטהר האויר לחלל הספציפי בו הוא הולך לגור. מטהרי אויר אגרסיביים לא יתאימו לחללים קטנים מאוד, כמו רכב למשל, והתוצאה תהיה הפוכה. הריח החזק ימלא את החלל בדחיסות וטוב ככל שיהיה, החוויה תהיה קשה מנשוא ואף מסחררת. לעומת זאת חללים גדולים זקוקים למטהר אוויר אינטנסיבי וחזק על מנת שלעמוד במשימה.

 

לסיכום

חוש הריח אחראי ללא מעט החלטות שמקבלים בני אדם כמו בחירת מאכלים, ואף בחירת בני זוג. מחקרים הוכיחו כי לכל אדם יש תפיסת ריח ייחודית, הניתן להבדילה מאחר. לריח יש משמעות גלויה ונסתרת. שמרו עליו נעים. אצלינו במנל תוכלו למצוא מבחר רב של מטהרי אויר ומוצרי היגיינה לעסקים ובתים פרטיים.