נגישות
  • ניווט בעזרת מקלדת
  • התאמה לעוורי צבעים (גווני שחור/לבן)
  • התאמה לכבדי ראיה (צבעוניות הפוכה)
  • פונט נגיש
  • AAA
  • ביטול הנגישות (תצוגה רגילה)
  • נוסף לסל קניות:

עיצוב חדר מלתחות בחדרי כושר

אחרי אימון סיזיפי ולפני מקלחת מרעננת או בכלל בסיבוב הכרות ללקוח פוטנציאלי- לעיצוב של חדר מלתחות בחדרי כושר יש השפעה על החוויה של הלקוחות הקיימים והפוטנציאליים, הוא תורם לנוחיות שלהם ואף עוזר לחזק את המותג ולשמר לקוחות.

מתוך האמונה שעיצוב חדר מלתחות כולל בתוכו גם את הפן הפונקציונאלי והפרקטי, במנל הכינו רשימה של טיפים חשובים שמומלץ לשקול לפני תכנון ועיצוב חדרי המלתחות בג'ים.

 

מקסום יעילות החלל והזרימה בחדר

חלל מאורגן היטב הוא שם המשחק. אם החדר יהיה צפוף או לא אם יהיה איפה לאחסן את התיק והשמפו  לפני המקלחת ואם יהיה מספיק מקום בין הלוקרים לספסלים ושאר המתקנים בחדר- כל אלה, הם שיקבעו האם החלל נוח, יעיל ומזמין לשימוש. למעשה, חדר מלתחות הכולל תאי רחצה, תאי שירותים ואביזרי היגיינה צריך לאפשר שימוש 'זורם' בחלל קצת כמו פס נע במפעל.

 

מיקום הלוקרים וגודלם

לוקרים וספסלים הם שחקנים מרכזיים בחדר המלתחות. עם זאת, חשוב להקפיד לבחור לוקרים באיכות גבוהה העשויים מחומרים עמידים ובטיחותיים. מומלץ להזמין לוקרים במידות המותאמות באופן אישי לחלל להבדיל מלוקרים 'one size' אשר ההתאמה שלהם לחלל עשויה להיות מאתגרת יותר.

אל הלוקרים האיכותיים מומלץ לא לשכוח לצרף ספסלים שיאפשרו נוחות מקסימלית למשתמשים. את הספסלים יש למקם בקרבת הלוקרים כדי להקל על הגישה לאחסון והחלפת הבגדים.

 

תאורה ואוורור

לתאורה ולאוורור החדר יש השפעה משמעותית על השהייה בחדר אשר מטיבו הינו חדר לח. תנו עדיפות לתאורה טבעית במידת האפשר והשלימו את התאורה בתאורה חסכונית באנרגיה, במידת הצורך.

שימו דגש על מיקום התאורה בסמוך למראות על מנת להקל על המשתמשים. בנוסף, דאגו לפתחי אוורור מתאימים ודאגו להתקין מערכות אוורור נוספות על מנת לנטרל ריחות ולאפשר זרימה טבעית של אוויר בחדר.

 

אסתטיקה

במנל מאמינים שהעיצוב בחדר המלתחות צריך להיות תואם לצבעי המותג של הג'ים ובנוסף לייצר אווירה חיובית המספקת מוטיבציה למשתמשים שלו. אפשר לעשות זאת באמצעות ציטוטים ותמונות מעוררות השראה.

 

היגיינה וניקיון

חלק בלתי נפרד מתכנון ועיצוב חדר מלתחות בחדר כושר הוא כמובן היכולת לשמור על רמת היגיינה גבוהה וחדר נקי לשימוש. בכך ניתן להבטיח את ההנאה והשימוש של הלקוחות. כיצד ניתן לעשות זאת? באמצעות הגדרת מקום ייעודי וסגור בקרבת מקום בו ניתן יהיה לאחסן חומרי ניקוי.

בנוסף, על ידי יצירת לוחות זמנים קבועים לביצוע עבודות התחזוקה והניקיון בחלל. דרישה נוספת שהיא בבחינת חובה היא כמובן שימוש באביזרי היגיינה לטובת חברי המועדון כדוגמת סבוניות, מתקן לייבוש ידיים, מתקנים לנייר טואלט, מתקנים לנייר לניגוב ידיים ועוד.

 

פרטיות

מלבד היגיינה, שאפשר ליצור באמצעות אביזרי היגיינה, וניקיון החלל, שאפשר ליצור באמצעות תחזוקת ניקיון שוטפת, אחד הצרכים הבולטים של משתמשי חדר הכושר הם פרטיות ולכן הדרישה לפרטיות צריכה להיות בראש סדרי העדיפויות בעת תכנון ועיצוב חדר מלתחות.

על דרישה זו ניתן לענות באמצעות מחיצות הפרדה בתאי שירותים ובתאי רחצה וכן באמצעות יצירת חללים ייעודים להחלפת בגדים וכו'. כן חשוב להקפיד בעת התכנון  שאזור ההלבשה וחדרי הרחצה לא יהיו בסמוך לדלת הכניסה של החדר.

 

שלבו קדמה טכנולוגית

דרך נוספת לעלות את רמת עיצוב בחדר המלתחות בחדר כושר היא באמצעות שילוב של אמצעים טכנולוגיים שונים כדוגמת הצבת עמדות טעינה בטוחות למכשירים סלולריים, שימוש במערכת סאונד ליצירת אווירה נעימה, הוספת מערכת נעילת לוקרים אלקטרונית ועוד.

חשיבה על הפרטים הקטנים ושילוב עזרים טכנולוגיים יכולים להוסיף להנאה של חברי המועדון ולחזק את הערכים של המותג כג'ים שדוגל בקידמה וטכנולוגיה.

 

לסיכום

מנינו רשימה של שיקולים שיכולים לקחת את עיצוב ותכנון חדר המלתחות בעידן הנוכחי מספר צעדים קדימה. במנל דוגלים בעיצוב שיוצר אווירה נעימה, אסתטית ומתקדמת, אך לא פחות חשוב מכך, בפונקציונאליות שרואה את המשתמשים במרכז. מוזמנים לפנות אל מנל לייעוץ והתאמת לוקרים, ספסלים ומוצרי היגיינה בחדר הכושר שלכם.