נגישות
  • ניווט בעזרת מקלדת
  • התאמה לעוורי צבעים (גווני שחור/לבן)
  • התאמה לכבדי ראיה (צבעוניות הפוכה)
  • פונט נגיש
  • AAA
  • ביטול הנגישות (תצוגה רגילה)
  • נוסף לסל קניות:

לוקרים לבית הספר

"אני זוכר אותה בדרך לגימנסיה, עם הילקוט ועם תלבושת אחידה..."

מאז השיר האייקוני בביצוע אריק איינשטיין עברו כמה שנים טובות, הילקוט עדיין איתנו אבל הוא הרבה פחות כבד. איך זה? כי היום כמעט לכל תלמיד בחטיבה או ביסודי, יש לוקר פרטי. כך שרוב הזמן הכבודה נשארת שם.

זה WIN WIN  לכולם- גם לגב של התלמיד וגם מייתר את התרוץ הטוען כי התלמיד שכח את ספריו בבית. לוקרים לבית הספר היום זה טריוויאלי כמעט כמו סרטון על חתולים בטיק טוק.

 

הכר את הלוקר

לוקרים לבית הספר הם למעשה ארונות אישיים הנמצאים במסגרת בית הספר ומשמשים לשמירת חפצים וספרים אישיים של התלמידים והתלמידות. הלוקרים נמצאים במסדרונות או בחדרי הלמידה ומאפשרים לתלמידים לשמור על החפצים שלהם במקום בטוח ונגיש.

לוקרים מגיעים במגוון סוגים שונים הכולל לוקרים עם מנעול מפתחות, לוקרים עם מנעול קוד או לוקרים בעלי מנגנון נעילה אלקטרוני. המנגנון של הלוקר יכול להיות נעילה אישית או משותפת לקבוצת תלמידים או אפילו לכיתה שלמה.

היום הלוקר נחשב לחלק חשוב מהתשתית הפיזית של בית הספר, הוא מסייע בשמירה על סדר וארגון בחדרי הלמידה. בנוסף, הוא מסייע לתלמידים לארגן חפצים וספרים שלהם בצורה ברורה והן בשמירת בטיחות החפצים האישיים.

כאשר לא מעט פעמים העידן הטכנולוגי, לחפצים האישיים ערך כספי גבוה כמו למשל מכשיר סמארטפון המנודה מהכיתה או טאבלט.

 

איך מתאימים את כמות הלוקרים לבית הספר

על מנת להתאים את כמות הלוקרים לבית הספר, ראשית יש לקחת בחשבון את מספר התלמידים בבית הספר ולפי זה לחשב את הכמות המתאימה של לוקרים, לאחר מכן יש להתחשב בשטח הפיזי של בית הספר ולאורך הזמן שיש לתלמידים להשתמש בלוקרים.

בתי ספר רבים גובים תשלום על הלוקר הפרטי ומנהלים רשימה מוקדמת של מעוניינים, על פיה ידעו לבצע הערכה כמותית. כדי לקבוע את הכמות המתאימה של לוקרים, נדרש לקחת בחשבון את הפרמטרים הבאים:

3 פרמטרים לקביעת כמות מתאימה של לוקרים בבית ספר

  1. מספר התלמידים בבית הספר- ככל שיש יותר תלמידים בבית הספר, כך סביר להניח יהיה צורך בכמות גדולה יותר של לוקרים.
  2. זמן שימוש- יש לקחת בחשבון את משך הזמן שתלמידים יהיו צריכים להשתמש בלוקרים. ככל שהזמן שתלמידים יהיו צריכים להשתמש בלוקרים יהיה גדול יותר, כך יהיה צורך בכמות גדולה יותר של לוקרים.
  3. שטח פיזי- יש לקחת בחשבון את הזמינות של שטח הפיזי להתקנת הלוקרים. ככל שהמרחב הפיזי גדול יותר, כך יהיה ניתן להתקין כמות גדולה יותר של לוקרים.

 

איך למצוא הלוקר המושלם לבתי הספר

הבחירה בסוג הלוקרים המתאימים לבית הספר תלויה במספר פקטורים, כגון צרכי התלמידים, השטח הפיזי, התקציב והמבוטחות של הבית הספר.

לוקרים מתכתיים הם הבחירה הנפוצה ביותר כיוון שהיא המתאימה ביותר לשימוש אינטנסיבי על ידי תלמידי בית הספר. הם יוצרים חלל אחסון מאובטח והוכיחו עמידות גבוהה וקשיחות מרבית בהתמודדות עם השימוש המתמשך והאפשריות השונות והמגוונות של התלמידים לנסות לפתוח את הלוקרים. הם גם מספקים רמת סיכון נמוכה לגניבה ולנזק פיזי לתכנים האישיים של התלמידים.

לוקרים עם מנגנון נעילה אלקטרוני יכולים גם להיות אפשרות טובה לבתי ספר, מכיוון שהם מספקים רמה נוספת ומוגברת של אבטחה ומאפשרים לתלמידים לפתוח ולנעול את הלוקרים בצורה חכמה ובקלות. אולם, עלותם גבוהה יותר מלוקרים מתכתיים רגילים וכן עשויים לדרוש תחזוקה נפרדת ותפעול מתקדם יותר.

בכל מקרה, חשוב לבחור לוקרים המתאימים לצרכי התלמידים ולתקציב הבית הספר, כך שהם יוכלו לספק פתרונות אחסון מאובטח, יעיל תוך בלאי נמוך.

 

כמה זה עולה לנו

המחיר של לוקרים לבתי ספר יכול להשתנות בהתאם לסוג הלוקרים, למספר הלוקרים הדרושים, לעומס העבודה והספק הנבחר. .

לוקרים מתכתיים פשוטים בהכרח יהיו זולים יותר מאשר לוקרים עם מנגנון נעילה אלקטרוני או תוספות נוספות אחרות. לוקרים מסוג סטרפה מאוד פופולריים כיום, היות והם חזקים ועמידים גם לתנאים קשוחים והן משום מחירם.

כמו כן, חשוב לזכור כי המחיר יכול להיות פקטור המשפיע משמעותית על איכות הלוקרים, האבטחה והעמידות שלהם. בחירת לוקרים זולים מדי עשויה לגרום לבעיות תפקודיות ולאבטחת התכנים האישיים של התלמידים.

 

לסיכום

חשוב להבין את צרכי הבית הספר ולבחור לוקרים המתאימים לתלמידים ולצרכים המיוחדים של הבית הספר, במחיר שהוא רצוי ומתאים לתקציב. אנחנו במנל עומדים לרשותכם ונשמח לייעץ בכל סוגיה ואף להציע פתרונות.