נגישות
  • ניווט בעזרת מקלדת
  • התאמה לעוורי צבעים (גווני שחור/לבן)
  • התאמה לכבדי ראיה (צבעוניות הפוכה)
  • פונט נגיש
  • AAA
  • ביטול הנגישות (תצוגה רגילה)
  • נוסף לסל קניות:

מפוחים תעשייתיים - מה ולמה?

מפוח הוא מכשירמכונה מכנית המורכבת מלהבים שתפקידם הוא להייץ את זרימת האוויר דרך ונטורי, שזה הקטנה בצינור או מעבר שגורמת ללחץ אויר לעלות.
המפוח הוא מערכת של לחץ אויר, האחרי להזרים את האוויר דרך הצנרת המיועדת ואחרית ואוורור במבנה.
במבנים גדולים משתמשים במפוחים "הלוך וחזור".


המפוחים הם לשימוש תעשייתי או ביתי, נהוג להשתמש בהם במערכות קירור, קירור מנועים או מכונות לנשיפה פלסטית, זרימת גזים לצנרת ומכונות עדים.
אפילו במקומות של שטיפת רכבים, מוסכים. השפרצת המים נעשה ע"י מפוח אויר שמזרים מים בלחץ ובמוסכים ניתן לראות את זה במכונה של ההברגה עם הצינור. כאשר מדברים על מפוחים בכללי לא חושבים שיש לזה שימוש כל כך חשוב ביום יום אבל עכשיו שאתם פה, כבר יודעים כמה חשוב מפוח ואיפה משתמשים בהם.
חלקם גם מותקנים ברפתות ולולים כדי לשמור אל אויר נקי, יש גם הרבה מקומות למשל: אולי אירועים, בתי קפה, מטבחים, זה הפתרון המומלץ במרומות גדולים כמו חדרי כושר, מפעלים ומקומות אחרים איפה שאין אופציה כל כך טובה להתקנת מזגנים, מפוחים עוזרים בזרימת האוויר מכל הבחינות עדיף להייעץ לפני התקנה ולקחת חברה ותיקה ומובילה בתחום המפוחים והאוורור.
ניתן למצוא הרבה סוגים ומגוון של מפוחים תעשייתיים בשוק, לא רק סוגים אלה גם חברות.
לסיכום פסקה ראשונה מפוחים הם חיוניים לאוויר שאנו נושמים, וההתקנה וסוג המפוח חשובה מאוד להתקיימות במקום שאין בו זרימת אויר טובה, הם עוזרים לסינון ומטהרים אויר בהרבה מקומות.

ישנם כמה סוגים של מפוחים

ישנם הרבה סוגים של מפוחים מוכרים אך לא נפרט את כולם.

מפוח צנטריפוגלי

המאיץ שיש למפוח שמורכב מ4 עד 12 כפות מרותכות. המאיץ שהמהירות שלו קבועה ותלויה בכוח המנוע ובתסמורת שמחוברות.
הם מורכבים ממנועים חשמליים, הממירים אנרגיה חשמלית לאנרגיה מכנית, מורכב מציר שמחובר בקצה שלו, הקצה הזה מחובר למאיץ המפוח או גם לגלגל רצועה האחרית לשינוי המהירות הסיבוב.
מומלץ לבחור אותו כאשר יש צורך להעברת גזים או אוויר בלחץ של 20-2000 ממ מים בפרט מתי ש לא רוצים להעביר את הזרם האוויר דרך המנוע.

ההיתרונות שלו ניתן לראות בחסכון וכוח, ההתקנה הפשוטה(בהרבה מבנים), כוח וחסכון והוא מיועד גם למכשירים.

מפוח צירי

הם בנויים מגלגל ושואב שעובד כמו טורבינה של גלגל הנמצא בציר שלו והלהבים שלו במקביל לזרימת האויר.
הגלגל מסתובב במהירות אדירה, המנועים של המפוח הזה ושל אחרים הם חשמליים והם אלה שמספקים חשמל כדי לתת לזה עוצמה מכאנית כדי לסובב את הגלגל. בסוג מפוח הזה נמצא שכניסה ויציאה של האויר הוא מגיע מאותו כוון, הוא בנוי כמו כנף הגורם להבדל לחץ של הצדדים שלו.

חשוב לה להתבלבל בין מאוורר תעשייתי ומפוחים תעשייתים, מדברים על סוגים שונים של מכונות.
כדי לקבל עוד מידע מומלץ לחפש חברה אמינה וותיקה אשר תעזור לכם בכל הנושאים האלה.