נגישות
  • ניווט בעזרת מקלדת
  • התאמה לעוורי צבעים (גווני שחור/לבן)
  • התאמה לכבדי ראיה (צבעוניות הפוכה)
  • פונט נגיש
  • AAA
  • ביטול הנגישות (תצוגה רגילה)
  • נוסף לסל קניות:

היגיינה אישית

היום, יותר מאשר בכל עידן אחר, קל כל כך לשמור על היגיינה. כל כך קל שזה נתפס כמובן מאליו. כל כך מובן מאליו, שעד מגפת הקורונה, הספקנו לשכוח קצת את החשיבות של היגיינה אישית והיגיינה סביבתית. מגפת הקורונה עשתה לנו צלצול השכמה ושעור בהתעוררות.

היגיינה מתייחסת לפרקטיקות המקדמות ומשמרות בריאות ומונעות התפשטות של מחלות או מחלות. היא כרוכה במגוון התנהגויות ופעילויות שמטרתן לשמור על ניקיון, הן אישיות והן סביבתיות. בגדול, נוהלי היגיינה טובים שבשגרה כוללים שטיפת ידיים, רחצה או מקלחת, שימוש בבגדים ומצעים נקיים, שמירה על ניקיון מזון ואזורי בישול..

שיטות אלה עוזרות למנוע התפשטות של חיידקים, וירוסים וחיידקים שעלולים לגרום לזיהומים ומחלות. היגיינה היא היבט חשוב בבריאות הציבור, והיא חיונית לשמירה על אורח חיים בריא. מוצרי ההיגיינה העומדים לרשות האנושות הם רבים ומגוונים. החל מהפשוטים ביותר כמו ניירות הצץ רץ ועד למתוחכמים המונעים על ידי חיישנים למניעת מגע מיותר. 

היגיינה אישית

היגיינה אישית מתייחסת להרגלים שאנשים מאמצים ומתרגלים על מנת לשמור על הניקיון, הבריאות והרווחה שלהם. זה כרוך בטיפול בגוף ושמירה על בריאות טובה על ידי שמירה על ניקיון  והימנעות מהתפשטות חיידקים ומיקרואורגניזמים גורמי מחלות.

היגיינה אישית מבוססת בין היתר על חינוך ותרבות. במערב מלמדים אותנו מגיל צעיר לשטוף ידיים לפני כל ארוחה ולאחר שימוש בשירותים, כחלק משמירה על היגיינה באיית בסיסית. החשיבות של מוצרי היגיינה במקומות ציבוריים רק מתחדדת אל מול הצורך לשמור על היגיינה אישית. לרוב מדובר במקומות בעלי שימוש ותחלופה גבוהים ועל מנת לאפשר שמירה מרבית על בריאות הציבור חשוב שיאובזרו במיטב מוצרי ההיגיינה.

היגיינה אישית כוללת מספר שיטות כגון שטיפת ידיים באופן קבוע, אמבטיות או מקלחות קבועות, צחצוח שיניים ושימוש בחוט דנטלי באופן קבוע, לבישת בגדים נקיים, שמירה על ציפורניים קצוצות ונקיות ושמירה על הרגלי טיפוח נכונים. זה כרוך גם בשמירה על הסביבה נקייה והיגיינית.

היבט חשוב של בריאות ורווחה כללית ויש לעקוב אחריו באופן קבוע. הקשר בין היגיינה אישית ומניעת מחלות ומגפות, שעד לא מזמן נראו לנו שמורות לעידנים רחוקים ופרימיטיביים הוא ברור. היגיינה אישית מתייחסת לגופינו ולסביבה הקרובה שלנו. קשה לא להתייחס במאמר על היגיינה לפן אחר אך חשוב לא פחות- היגיינה סביבתית.

היגיינה סביבתית

הגנת הסביבה מתייחסת לאמצעים שאנו נוקטים בכדי למנוע או לצמצם למינימום פגיעה בסביבה הטבעית הנגרמת על ידי פעילות אנושית. זה כרוך בשמירה על משאבי טבע ומערכות אקולוגיות, קידום פיתוח בר קיימא ומזעור זיהום ופסולת.

7 דרכים שונות לשמור על היגיינה סביבתית-

צמצום, שימוש חוזר ומחזר- מנטרה זו מעודדת אנשים להפחית את צריכת המשאבים שלהם, לעשות שימוש חוזר בפריטים ככל האפשר, ולמחזר חומרים כדי למנוע מפסולת לזהם את הסביבה.

שימוש במקורות אנרגיה ירוקים- ככל שנגדיל להשתמש במקורות אנרגיה מתחדשים כמו אנרגיה סולארית, רוח והידרואלקטרית כך נוכל להפחית משמעותית את ההסתמכות על דלקים מאובנים, התורמים לשינויי אקלים ולהידרדרות סביבתית.

חסכון במים- מים הם משאב רב ערך, נהלי שימור כמו הפחתת השימוש במים ותיקון ברזים דולפים יכולים לעזור בהגנה על משאב זה.

לחבק עצים- לעצים יש את היכולת המופלאה לספוג פחמן דו חמצני מהאטמוספירה ולשחרר חמצן, הם עוזרים להפחית את פליטת גזי חממה ולהילחם בשינויי האקלים. שתילת עצים יכולה גם לסייע במניעת שחיקה ולספק בתי גידול לחיות בר.

תמכו בחקלאות בת קיימא- שיטות חקלאות ברות קיימא יכולות לסייע בהגנה על בריאות הקרקע, להפחית את השימוש בחומרי הדברה ודשנים מזיקים ולקדם את המגוון הביולוגי.

צמצום זיהום- יישום אמצעים לבקרת זיהום בתעשייה העוזרים בהפחתת השימוש במוצרים מזיקים כגון פלסטיק, הפוגע בחיות הבר ומתפרק בקושי רב במשך מאות שנים.

העלאת המודעות לנושאים סביבתיים ותמיכה במדיניות וחוקים המקדמים קיימות יכולה לסייע בשמירה על הגנת הסביבה בקנה מידה גדול יותר.

מקדמים עולם נקי יותר, ירוק יותר ובריא יותר.